Stævner

Stævne resultater

D.5.10. 2018 /Egum Rideklubs C-stævne.


Stine Kvist Lauritsen på Contador.

0 Runde i LB.

0 Runde i LA.


D.29.9. 2018 /Kolding Rideklubs C-stævne.


Christina Qvistgaard på Don Giovanni af Overvinholm.

3. Plads i LA2 med 70,17 %.


D.29.9. 2018 /Esbjerg og omegns rideklubs C-stævne.


Annesofie Thøstesen på Gørklintgårds Sansiro.

3. Plads i LA2 med 70,00 %.

2. Pladsi LA4 med 70,00 %.


D.29.9. 2018 /Helle Rideklubs D-stævne.


Christine B. Pedersen på Cormilia.

2. Plads i LA2 med 67,24 %.

2. Plads i LA1 med 67,03 %.


D.28.9. 2018 /Fredericia Rideklubs C-stævne.


Stine Kvist Lauritsen på Contador.

0 Runde i LA.


D.28.9. 2018 /Herning Rideklubs C-stævne.


Louise Puggaard Brodseren på Ronitta K.

0 Runde LC.


D.23.9. 2018 /Jordrup Rideklubs D-stævne.


Christine B. Pedersen på Cormilia.

0 Runde i 80 cm.


D.15-16.9. 2018 /Sundeved Rideklubs C-stævne.


Anne Thomsen på Kvisgaards Lady Gaga.

2. Plads i LA2 med 70,00 %.

1. Plads i LA4 med 68,00 %.


Annesofie Thøstesen på Gørklintgårds Sansiro.

2. Plads i LA5 med 70,00 % til Sydjysk Mesterskab for hold.


D.9.9. 2018 /Vejle Rideklubs C-stævne.


Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traeumer.

1. Plads i PRI med 71,30 %.


D.9.9. 2018 /Kongeå Rideklubs D-stævne.


Louise Puggaard Brodersen på Ronitta K.

0 Runde i LC.

1. Plads i LB1*.


D.31-1.9. 2018 /Guldager Rideklubs C-stævne.


Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Grenadine Virkelyst.

5. Plads i LA2 med 67,58 %

1. Plads i LA2 SJM indledende med 71,90 %.

1. Plads i LA3 SJM finale med 71,40 %. SYDJYSK MESTER 2018.


Annesofie Thøstesen på Gørklintsgårds Sansiro.

2. Plads i LA2 med 67,00 %.

3. Plads i LA4 SJM indledende med 68,00 %.

1. Plads i LA% SJM finale med 70,00 %.


Anne Thomsen på Kvisgaards Lady Gaga.

1. Plads i LA3 med 73,90 %.


D.25.8. 2018 /Tobøl Rideklubs D-stævne.


Christine B. Pedersen på Cormilia.

4. Plads i LA1 D9 mesterskab kvalifikation med 68,33 %.


D.17-18.8. 2018 /Hovgaard Rideklubs C-stævne.


Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traeumer.

3. Plads i PRT med 69,30 %.

4. Plads i PRM med 69,30 %.

4. Plads i DM kür for junior med 70,60 %.


D.11.8. 2018 /Gråsten Rideklubs C-stævne.


Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traeumer.

1. Plads i PRT med 70,00 %.


Laura Elisabeth Kjør Rohmann på Grenadine Virkelyst.

2. Plads i LA2 med 72,50%.


D.11.8. 2018 /Blåvandshuk Rideklubs D-stævne.


Christine B. Pedersen på Cormilia.

0 Runde i LD.


D.4-5.8. 2018 /Sdr. Hygum Rideklubs D-stævne.


Louise Puggaard Brodersen på Ronitta K.

3. Plads i LA123% Cup.


Christia Qvistgaard på Don Giovanni af Overvinholm.

1. Plads i i LA4 med 67,89 %


D.4.8. 2018 /Østergårdens Rideklubs D-stævne.


Christine B. Pedersen på Cormilia.

0 Runde i LD.


D.20-21.7. 2018 /Allerupgård Rideklubs C-stævne.


Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traeumer.

1. Plads i PRI med 70,20 %.

3. Plads i PRTmed 68,70 %.


D.6-7.7. 2018 /Hedensted Rideklubs sløjflestævne.


Emma Jæger Nielsen på Alina.

8. Plads i LC1 med 68,20 %.

4. Plads i LC1 med 68,00 %.


Christine B. Pedersen på Cormilia.

4 x 0 Runder i 70-80-90 cm.


D.30.6. 2018 /Bryndumdam Rideklubs D-stævne.


Christine B. Pedersen på Cormilia.

2 x 0 Runder i 70-80 cm.


D.1.7. 2018 /Egtved Rideklubs C-stævne.


Josefine Marie Kjær Rohmann på Schermeere's Hof Anastasia.

3. Plads i LA1 med 67,93 %.


Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traeumer.

1. Plads i PRI med 72,60 %.


D.22-24.6. 2018 /Billund Rideklubs C-stævne.


Anne Thomsen på Kvisgaards Lady Gaga.

1. Plads i LA3 med 70,86 %.

3. Plads i LA5 med 69,67 %.


Louise Puggaard Brodersen på Ronitta K.

0 Runde i LC.

0 Runde i LB1*.


D.22-24.6. 2018 /Skive Rideklubs C-stævne.


Christina Qvistgaard på Don Giovanni af Overvinholm.

1. Plads i LA2 med 69,82 %.

5. Plads i LA1 med 71,11 %.

4. Plads i LA4 med 72,20 %.


D.16-17.6. 2018 /Blåvands Rideklubs C-stævne.


Anne Thomsen på Kvisgaards Lady Gaga.

1. Plads i LA4 med 69,85 %.

1. Plads i LA5 med 72,00 %.


Jose Marie Kjær Rohmann på Schermeere's Hof Anastasia.

1. Plads i LA3 med 68,33 %.

2. Plads i LA4 med 67,65 %.

2. Plads i LA2 med 68,43 %.


Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traeumer.

1. Plads i PRI med 71,00 %.


D.15-16.6. 2018 /Ladelund Rideklubs D-stævne.


Christine B. Pedersen på Cormilia.

0 Runde i 80 cm.

1. Plads i LB1 med 68,66 %.


Bettina Bech på Fruerlunds Valantino.

2. Plads i LD2 med 66,66 %.


D.10.6. 2018 /Holstebro Rideklubs C-stævne.


Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traeumer.

1. Plads i PRI med 68,60 %.


D.9.6. 2018 /Langagergårds 'Rid med hjertet' D-stævne.


Christina Qvistgaard på Don Giovanni af Overvinholm.

0 Runde i 40 cm.

0 Runde i 50 cm.


Louise Puggaard Brodersen på Ronitta K.

2 x0 Runde i LC.


D.5.6. 2018 /Guldager Rideklubs C-stævne.


Louise Puggaard Brodersen på Ronitta K.

2 x 0 Runde i LC.


Stine Kvist Lauritsten på Contador.

0 Runde i LB1*.

2. Plads i LA1*.


D.2-3.6. 2018 /Kolding Rideklubs C-stævne.


Katrine Louise Dalsgaard Steffensen på Classic Grand Cru.

5. Plads i PRI med 67,75 %.

4. Plads i PRI med 66,92 %.


D.2-3.6. 2018 /Helle Rideklubs D-stævne.


Katrine Grimm Tørnæs på Buzz Light Year.

1. Plads i LC2 med 70,21 %.

2. Plads i LC1 med 70,20 %.

1. Plads i LC3 med 70,00 %.

1. PLads i LB1 med 67,25 %.


Anne Thomsen på Kvisgaards Lady Gaga.

2. Plads i LA5 med 66,00 %.


Christine B. Pedersen på Cormilia.

1. Plads i LB1 med 64,66 %.

1. Plads i LA1 med 64,81 %.


Annesofie Thøstesen på Gørklintsgårds Swing.

1. Plads i LC1 med 71,20%.


Freja Lund Jensen på Lonnie.

3. Plads i LC1 med 66,00 %.


D.26.5. 2018 /Tjæreborg Rideklubs D-stævne.


Louise Puggaard Brodersen på Ronitta K.

1. PLads i LA2 med 71,72 %.

2. Plads i LA1 med 71,11 %.


D.14.4. 2018 /Ladelund Rideklubs C-stævne.


Anne Westergaard på Aalykkes Raffinessa.

2. Plads i MA1 med 66,60 %.


D.14.4. 2018 /Kolding Rideklubs C-stævne.


Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traemuer.

5. Plads i PRT med 69,10 %.


D.14.4. 2018 /Tobøl Rideklubs D-stævne.


Katrine Grimm Tørnæs på Buzz Light Year.

1. Plads i LC1 med 69,00 %.

2. Plads i LC2 med 67,39 %.


D.7.4. 2018 /Helle Rideklubs D-stævne.


Katrine Grimm Tørnæs på Buzz Light Year.

1. Plads i LC1 med 69,80 %.


Sille Meyer Jøker Eg på Mads Dyremose.

2. Plads i LA4 med 67,34 %.


D.7.4. 2018 /Aagerupgård Rideklubs B-stævne.


Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traemuer.

4. Plads i PRT med 67,18 %.


D.24.3. 2018 /Guldager Rideklubs D-stævne.


Josefine Marie Kjær Rohmann på Charlie.

2. Plads i LA4 med 64,37 %.


D.16-18.3. 2018 /Herning Rideklubs B-stævne.


Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traemuer.

5. Plads i PRI med 69,00 %.

5. Plads i Kür med 70,00 %.


D.3.3. 2018 /Hvalsø Rideklubs C-stævne.


Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traemuer.

2. Plads i PRM med 68,90 %.


D.25.2. 2018 /Tobøl Rideklubs D-stævne.


Sille Meyer Jøker Eg på Mads Dyremose.

2. Plads i LA4 med 67,03 %.


D.24.2. 2018 /Ølgod Rideklubs C-stævne.


Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traemuer.

2. Plads i PRI med 71,70 %.


D.23.2. 2018 /Ladelund Rideklubs D-stævne.


Louise Puggaard Brodersen på Ronitta K.

0 Runde i 70 cm.

0 Runde i 80 cm.


D.18.2. 2018 /Tinglev Rideklubs C-stævne.


Malene Høi Sommerlund på Grandalgårds Moon Dancer.

5. Plads i LA1 med 68,14 %.

5. Plads i LA2 med 68,27 %..


D.17.2. 2018 /Hjallerup Rideklubs B-stævne.


Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traemuer.

3. Plads i PRM med 67,96 %.


D.17.2. 2018 /Skive Rideklubs C-stævne.


Anne Westergaard på Aalykkes Raffinessa.

1. Plads i MA1 med 66,80 %.


D.10.2. 2018 /Billund Rideklubs C-stævne.


Josefine Marie Kjær Rohmann på Charlie.

2. Plads i LA3 med 68,50 %.


D.3-4.2. 2018 /Grindsted Rideklubs C-stævne.


Anne Westergaard på Aalykkes Raffinessa.

3. Plads i MA1 med 67,22 %.

3. Plads i MA1 med 62,36 %.


Malene Høi Sommerlund på Grandalgårds Moon Dancer.

4. Plads i LA1 med 69,25 %.


Mirjam Natascha Kuntz på Fiolino 4.

1. Plads i LA2 med 70,17 %.


D.27.1. 2018 /Vejle Rideklubs B-stævne.


Laura Elisabeht Kjær Rohmann på Traeumer.

5. Plads i PRM med 68,98 %.


D.27.1. 2018 /Kongeå Rideklubs D-stævne.


Christina Qvistgaard på Don Giovanni af Overvinholm.

4. Plads i LA3 med 66,21 %.


Emma Søndergaard på Frydenborgs Quality.

0 Runde i 80 cm.

0 Runde i 90 cm.


Louise Puggaard Brodersen på Cesar B.

0 Runde i LC.


D.21.1. 2018 /Egum Rideklubs C-stævne.


Anne Westergaard på Aalykkes Raffinessa.

4. Plads i MB0 med 67,05 %.


Anne Westergaard på Drudgaards Gipsy.

3. Plads i LA2 med 67,41 %.



D.20-21.1. 2018 /Hammelev Rideklubs D-stævne.


Josefine Marie Kjær Rohmann på Charlie.

2. Plads i LA3 med 68,50 %.

1. Plads i LA3 med 72,83 %.

2. Plads i LA1 med 70,69 %.


D.13.1. 2018 /Guldager Rideklubs D-stævne.


Katrine Grimm Tørnæs på Buzz Light Zear.

2. Plads i LB1 med 68,05 %.


D.7.1. 2018 /Varde Sportsrideklubs C-stævne.


Anne Thomsen på Kvisgaards Lady Gaga.

1. Plads i LA2 med 72,50 %.

1. PLads i LA4 med 71,09 %.


Christina Qvistgaard på Don Giovanni af Overvinholm.

2. Plads i LA2 med 69,13 %.


D.17.12. 2017 / Billund Rideklubs D-stævne.


Anne Thomsen på Kvisgaards Lady Gaga.

1. Plads i LA3 med 68,40 %.

4. Plads i LA4 med 65,15 %.


D.3.12. 2017 / Uggerhale Rideklubs B-stævne.


Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traemuer.

7. Plads i ECCO Finale Kür.


D.3.12. 2017 / Grindsted Rideklubs C-stævne.


Anne Thomsen på Kvisgaards Lady Gaga.

2. Plads i LA4 med 70,00 %.


D.2.12. 2017 / Tjæreborg Rideklubs D-stævne.


Sille Meyer Jøker Eg på Mads Dyremose.

2. Plads i LA1 med 68,10 %.


D.26.11. 2017 / Skjern Rideklubs C-stævne.


Anne Thomsen På Kvisgaards Lady Gaga.

1. Plads i LA3 med 70,17 %.


D.11.11. 2017 / Søndertoft Rideklubs D-stævne.


Sille Meyer Jøker Eg på Mads Dyremose.

1. Plads i LA3 med 69,17 %.


D.11.11. 2017 / Ølgod Rideklubs C-stævne.


Anne Thomsen på Kvisgaards Lady Gaga.

1. Plads i LA2 med 71,37 %.


D.11.11. 2017 / Ølgod Rideklubs C-stævne.


Mirjam Natascha Kuntz på ND-Horseteams Michellina.


D.4.11. 2017 / EOR's D-stævne.


Katrine Louise Steffensen på Classic Grand Cru.

1. PLads i PRI med 67,87 %.


Anne Westergaard på Møllhøjgårds Zaxo.

1. Plads i LD1 med 72,22 %.

2. Plads i LD2 med 69,52 %.



Pointstillingen

klubmesterskab 2018


Dressur / Hest


  240 Point / Anne Thomsen.

  92 Point / Anne Westergaard - Raffinessa.

  90 Point / Christina Qvistgaard.

  88 Point / Annesofie Thøstesen - Sansiro.

  82 Point / Christine B. Pedersen.

  54 Point / Laura Elisabeth kjær Rohmann.

  42 Point / Louise Puggaard Brodersen.

  26 Point / Malene Høi Sommerlund.

  18 Point / Anne Westergaard - Zaxo.

  16 Point / Mirjam Natascha Kuntz.

  12 Point / Annesofie Thøstesen.

  12 Point / Anne Westergaard - Gipsy.

  8 Point / Bettina Bech.

  8 Point / Freja Lund Jensen.


Dresssur / Pony

 

  306 Point / Laura Elisabeth Kjær Rohmann.

  94 Point / Katrine Grimm Tørnæs.

  74 Point / Josefine Marie Kjær Rohmann - Charlie.

  62 Point / Sille Meyer Jøker Eg.

  58 Point / Josefine Marie Kjær Rohmann - H. Anastasia.

  46 Point / Kathrine Louise Dalsgaard Steffensen.

  10 Point / Emma Jæger Nielsen.


Spring / Pony


 


Spring / Hest


85 Point / Louise Puggaard Brodersen - Ronitta K.

63 Point / Christine B. Pedersen.

50 Point / Stine Kvist Lauritsen.

  13 Point / Emma Søndergaard.

  10 Point / Christina Qvistgaard.

  8 Point / Mirjam Natascha Kunzt.

  7 Point / Louise Puggaard Brodersen - Cesar.




OM VSRK


Varde SportsRideKlub er stiftet i 2013.


Klubben er støttet af Varde kommune og har elevskole, opstalding, undervisning og stævner i både spring og dressur.



Sidst opdateret 22/5-2019

KONTAKT BESTYRELSEN


ENGDRAGET 26

6800 VARDE


TEL.  0045 29609242

MAIL.  bestyrelsen@vardesportsrideklub.dk

WEB. www.vardesportsrideklub.dk