Stævner

Og stævneresultater

Kommende stævner vil blive offentliggjort her, så hold øje

Ingen planlagte stævner.

  – D. 7.4.2018 / Aagerupgård Rideklubs B-stævne.
Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traemuer
– 4. Plads i PRT med 67,18 %.

 

  – D. 16 – 18.3.2018 / Herning Rideklubs B-stævne.
Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traemuer
– 5. Plads i PRI med 69,00 %.
– 5. Plads i Kür med 70,00 %.

 

  – D. 17.2.2018 / Hjallerup Rideklubs B-stævne.
Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traemuer
– 3. Plads i PRM med 67,96 %.

 

  – D. 27.1.2018 / Vejle Rideklubs B-stævne.
Laura Elisabeht Kjær Rohmann på Traeumer
– 5. Plads i PRM med 68,98 %.

 

  – D. 3.12.2017 / Uggerhale Rideklubs B-stævne.
Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traemuer
– 7. Plads i ECCO Finale Kür.

  – D. 5.10.2018 / Egum Rideklubs C-stævne.
Stine Kvist Lauritsen på Contador
– 0 Runde i LB.
– 0 Runde i LA.


  – D. 29.9.2018
Kolding Rideklubs C-stævne.
Christina Qvistgaard på Don Giovanni af Overvinholm
– 3. Plads i LA2 med 70,17 %.


  – D. 29.9.2018
/ Esbjerg og omegns rideklubs C-stævne.
Annesofie Thøstesen på Gørklintgårds Sansiro
– 3. Plads i LA2 med 70,00 %.
– 2. Pladsi LA4 med 70,00 %.


  – D. 28.9.2018
/ Fredericia Rideklubs C-stævne.*
Stine Kvist Lauritsen på Contador
– 0 Runde i LA.


  – D. 28.9.2018
/ Herning Rideklubs C-stævne.
Louise Puggaard Brodseren på Ronitta K
– 0 Runde LC.


  – D. 15 – 16.9.2018
/ Sundeved Rideklubs C-stævne.
Anne Thomsen på Kvisgaards Lady Gaga
– 2. Plads i LA2 med 70,00 %.
– 1. Plads i LA4 med 68,00 %.

Annesofie Thøstesen på Gørklintgårds Sansiro
– 2. Plads i LA5 med 70,00 % til Sydjysk Mesterskab for hold.


  – D. 9.9.2018
/ Vejle Rideklubs C-stævne.
Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traeumer
– 1. Plads i PRI med 71,30 %.


  – D. 31-1.9.2018
/ Guldager Rideklubs C-stævne.
Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Grenadine Virkelyst
– 5. Plads i LA2 med 67,58 %
– 1. Plads i LA2 SJM indledende med 71,90 %.
– 1. Plads i LA3 SJM finale med 71,40 %. SYDJYSK MESTER 2018.

Annesofie Thøstesen på Gørklintsgårds Sansiro
– 2. Plads i LA2 med 67,00 %.
– 3. Plads i LA4 SJM indledende med 68,00 %.
– 1. Plads i LA% SJM finale med 70,00 %.

Anne Thomsen på Kvisgaards Lady Gaga
– 1. Plads i LA3 med 73,90 %.


  – D. 17 – 18.8.2018
/ Hovgaard Rideklubs C-stævne.
Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traeumer
– 3. Plads i PRT med 69,30 %.
– 4. Plads i PRM med 69,30 %.
– 4. Plads i DM kür for junior med 70,60 %.


  – D. 11.8.2018
/ Gråsten Rideklubs C-stævne.
Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traeumer
– 1. Plads i PRT med 70,00 %.

Laura Elisabeth Kjør Rohmann på Grenadine Virkelyst
– 2. Plads i LA2 med 72,50%.


  – D. 20 – 21.7.2018
/ Allerupgård Rideklubs C-stævne.
Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traeumer
– 1. Plads i PRI med 70,20 %.
– 3. Plads i PRTmed 68,70 %.


  – D. 1.7.2018
/ Egtved Rideklubs C-stævne.
Josefine Marie Kjær Rohmann på Schermeere’s Hof Anastasia
– 3. Plads i LA1 med 67,93 %.

Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traeumer
– 1. Plads i PRI med 72,60 %.


  – D. 22 – 24.6.2018
/ Billund Rideklubs C-stævne.
Anne Thomsen på Kvisgaards Lady Gaga
– 1. Plads i LA3 med 70,86 %.
– 3. Plads i LA5 med 69,67 %.

Louise Puggaard Brodersen på Ronitta K
– 0 Runde i LC.
– 0 Runde i LB1*.


  – D. 22 – 24.6.2018
/ Skive Rideklubs C-stævne.
Christina Qvistgaard på Don Giovanni af Overvinholm
– 1. Plads i LA2 med 69,82 %.
– 5. Plads i LA1 med 71,11 %.
– 4. Plads i LA4 med 72,20 %.


  – D. 16 – 17.6.2018 
/ Blåvands Rideklubs C-stævne.
Anne Thomsen på Kvisgaards Lady Gaga
– 1. Plads i LA4 med 69,85 %.
– 1. Plads i LA5 med 72,00 %.

Jose Marie Kjær Rohmann på Schermeere’s Hof Anastasia
– 1. Plads i LA3 med 68,33 %.
– 2. Plads i LA4 med 67,65 %.
– 2. Plads i LA2 med 68,43 %.

Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traeumer
– 1. Plads i PRI med 71,00 %.


  – D. 10.6.2018
/ Holstebro Rideklubs C-stævne.
Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traeumer
– 1. Plads i PRI med 68,60 %.


  – D. 5.6.2018
/ Guldager Rideklubs C-stævne.*
Louise Puggaard Brodersen på Ronitta K
– 2 x 0 Runde i LC.

Stine Kvist Lauritsten på Contador
– 0 Runde i LB1*.
– 2. Plads i LA1*.


  – D. 2 – 3.6.2018
/ Kolding Rideklubs C-stævne.
Katrine Louise Dalsgaard Steffensen på Classic Grand Cru
– 5. Plads i PRI med 67,75 %.
– 4. Plads i PRI med 66,92 %.


  – D. 14.4.2018
/ Ladelund Rideklubs C-stævne.
Anne Westergaard på Aalykkes Raffinessa
– 2. Plads i MA1 med 66,60 %.


  – D. 14.4.2018
/ Kolding Rideklubs C-stævne.
Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traemuer
– 5. Plads i PRT med 69,10 %.


  – D. 3.3.2018
/ Hvalsø Rideklubs C-stævne.
Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traemuer
– 2. Plads i PRM med 68,90 %.


  – D. 24.2.2018
/ Ølgod Rideklubs C-stævne.
Laura Elisabeth Kjær Rohmann på Traemuer
– 2. Plads i PRI med 71,70 %.


  – D. 18.2.2018
/ Tinglev Rideklubs C-stævne.
Malene Høi Sommerlund på Grandalgårds Moon Dancer
– 5. Plads i LA1 med 68,14 %.
– 5. Plads i LA2 med 68,27 %.


  – D. 17.2.2018
/ Skive Rideklubs C-stævne.
Anne Westergaard på Aalykkes Raffinessa
– 1. Plads i MA1 med 66,80 %.


  – D. 10.2.2018
/ Billund Rideklubs C-stævne.
Josefine Marie Kjær Rohmann på Charlie
– 2. Plads i LA3 med 68,50 %.


  – D. 3 – 4.2.2018
/ Grindsted Rideklubs C-stævne.
Anne Westergaard på Aalykkes Raffinessa
– 3. Plads i MA1 med 67,22 %.
– 3. Plads i MA1 med 62,36 %.

Malene Høi Sommerlund på Grandalgårds Moon Dancer
– 4. Plads i LA1 med 69,25 %.

Mirjam Natascha Kuntz på Fiolino 4
– 1. Plads i LA2 med 70,17 %.


  – D. 21.1.2018
/ Egum Rideklubs C-stævne.
Anne Westergaard på Aalykkes Raffinessa
– 4. Plads i MB0 med 67,05 %.

Anne Westergaard på Drudgaards Gipsy
– 3. Plads i LA2 med 67,41 %.


  – D. 7.1.2018
/ Varde Sportsrideklubs C-stævne.
Anne Thomsen på Kvisgaards Lady Gaga
– 1. Plads i LA2 med 72,50 %.
– 1. PLads i LA4 med 71,09 %.

Christina Qvistgaard på Don Giovanni af Overvinholm
– 2. Plads i LA2 med 69,13 %.


  – D. 3.12.2017 / Grindsted Rideklubs C-stævne.
Anne Thomsen på Kvisgaards Lady Gaga
– 2. Plads i LA4 med 70,00 %.


  – D. 26.11.2017
/ Skjern Rideklubs C-stævne.
Anne Thomsen På Kvisgaards Lady Gaga
– 1. Plads i LA3 med 70,17 %.


  – D. 11.11.2017
/ Ølgod Rideklubs C-stævne.
Anne Thomsen på Kvisgaards Lady Gaga
– 1. Plads i LA2 med 71,37 %.


  – D. 11.11.2017 / Ølgod Rideklubs C-stævne.
Mirjam Natascha Kuntz på ND-Horseteams Michellina

  – D. 29.9.2018 / Helle Rideklubs D-stævne.
Christine B. Pedersen på Cormilia
– 2. Plads i LA2 med 67,24 %.
– 2. Plads i LA1 med 67,03 %.


  – D. 23.9.2018
/ Jordrup Rideklubs D-stævne.
Christine B. Pedersen på Cormilia
– 0 Runde i 80 cm.


  – D. 9.9.2018
/ Kongeå Rideklubs D-stævne.
Louise Puggaard Brodersen på Ronitta K
– 0 Runde i LC.
– 1. Plads i LB1*.

  – D. 25.8.2018 / Tobøl Rideklubs D-stævne.

Christine B. Pedersen på Cormilia
– 4. Plads i LA1 D9 mesterskab kvalifikation med 68,33 %.


  – D. 11.8.2018
/ Blåvandshuk Rideklubs D-stævne.

Christine B. Pedersen på Cormilia
– 0 Runde i LD.


  – D. 4 – 5.8.2018
/ Sdr. Hygum Rideklubs D-stævne.

Louise Puggaard Brodersen på Ronitta K
– 3. Plads i LA123% Cup.

Christia Qvistgaard på Don Giovanni af Overvinholm
– 1. Plads i i LA4 med 67,89 %


  – D. 4.8.2018
/ Østergårdens Rideklubs D-stævne.

Christine B. Pedersen på Cormilia
– 0 Runde i LD.


  – D. 30.6.2018
/ Bryndumdam Rideklubs D-stævne.
Christine B. Pedersen på Cormilia
– 2 x 0 Runder i 70-80 cm.


  – D. 15 – 16.6.2018
/ Ladelund Rideklubs D-stævne.
Christine B. Pedersen på Cormilia
– 0 Runde i 80 cm.
– 1. Plads i LB1 med 68,66 %.

Bettina Bech på Fruerlunds Valantino
– 2. Plads i LD2 med 66,66 %.


  – D. 9.6.2018
/ Langagergårds ‘Rid med hjertet’ D-stævne.
Christina Qvistgaard på Don Giovanni af Overvinholm
– 0 Runde i 40 cm.
– 0 Runde i 50 cm.

Louise Puggaard Brodersen på Ronitta K
– 2 x0 Runde i LC.


  – D. 2 – 3.6.2018
/ Helle Rideklubs D-stævne.
Katrine Grimm Tørnæs på Buzz Light Year
– 1. Plads i LC2 med 70,21 %.
– 2. Plads i LC1 med 70,20 %.
– 1. Plads i LC3 med 70,00 %.
– 1. PLads i LB1 med 67,25 %.

Anne Thomsen på Kvisgaards Lady Gaga
– 2. Plads i LA5 med 66,00 %.

Christine B. Pedersen på Cormilia
– 1. Plads i LB1 med 64,66 %.
– 1. Plads i LA1 med 64,81 %.

Annesofie Thøstesen på Gørklintsgårds Swing
– 1. Plads i LC1 med 71,20%.

Freja Lund Jensen på Lonnie
– 3. Plads i LC1 med 66,00 %.


  – D. 26.5.2018
/ Tjæreborg Rideklubs D-stævne.
Louise Puggaard Brodersen på Ronitta K
– 1. PLads i LA2 med 71,72 %.
– 2. Plads i LA1 med 71,11 %.


  – D. 14.4.2018
/ Tobøl Rideklubs D-stævne.
Katrine Grimm Tørnæs på Buzz Light Year
– 1. Plads i LC1 med 69,00 %.
– 2. Plads i LC2 med 67,39 %.


  – D. 7.4.2018
/ Helle Rideklubs D-stævne.
Katrine Grimm Tørnæs på Buzz Light Year
– 1. Plads i LC1 med 69,80 %.

Sille Meyer Jøker Eg på Mads Dyremose
– 2. Plads i LA4 med 67,34 %


  – D. 24.3.2018
/ Guldager Rideklubs D-stævne.
Josefine Marie Kjær Rohmann på Charlie
– 2. Plads i LA4 med 64,37 %


  – D. 25.2.2018
/ Tobøl Rideklubs D-stævne.
Sille Meyer Jøker Eg på Mads Dyremose
– 2. Plads i LA4 med 67,03 %


  – D. 23.2.2018
/ Ladelund Rideklubs D-stævne.
Louise Puggaard Brodersen på Ronitta K
– 0 Runde i 70 cm.
– 0 Runde i 80 cm.


  – D. 27.1.2018
/Kongeå Rideklubs D-stævne.
Christina Qvistgaard på Don Giovanni af Overvinholm
– 4. Plads i LA3 med 66,21 %.

Emma Søndergaard på Frydenborgs Quality
– 0 Runde i 80 cm.
– 0 Runde i 90 cm.

Louise Puggaard Brodersen på Cesar B
– 0 Runde i LC.


  – D. 20 – 21.1.2018
/ Hammelev Rideklubs D-stævne.
Josefine Marie Kjær Rohmann på Charlie
– 2. Plads i LA3 med 68,50 %.
– 1. Plads i LA3 med 72,83 %.
– 2. Plads i LA1 med 70,69 %.


  – D. 13.1.2018
/ Guldager Rideklubs D-stævne.
Katrine Grimm Tørnæs på Buzz Light Zear
– 2. Plads i LB1 med 68,05 %.


  – D. 17.12.2017
/ Billund Rideklubs D-stævne.
Anne Thomsen på Kvisgaards Lady Gaga
– 1. Plads i LA3 med 68,40 %.
– 4. Plads i LA4 med 65,15 %.


  – D. 2.12.2017
/ Tjæreborg Rideklubs D-stævne.
Sille Meyer Jøker Eg på Mads Dyremose
– 2. Plads i LA1 med 68,10 %.


  – D. 11.11.2017
/ Søndertoft Rideklubs D-stævne.
Sille Meyer Jøker Eg på Mads Dyremose
– 1. Plads i LA3 med 69,17 %.


  – D. 4.11.2017
/ EOR’s D-stævne.
Katrine Louise Steffensen på Classic Grand Cru
– 1. PLads i PRI med 67,87 %.

Anne Westergaard på Møllhøjgårds Zaxo
– 1. Plads i LD1 med 72,22 %.
– 2. Plads i LD2 med 69,52 %.

240 Point / Anne Thomsen.

92 Point / Anne Westergaard – Raffinessa.

90 Point / Christina Qvistgaard.

88 Point / Annesofie Thøstesen – Sansiro.

82 Point / Christine B. Pedersen.

54 Point / Laura Elisabeth kjær Rohmann.

42 Point / Louise Puggaard Brodersen.

26 Point / Malene Høi Sommerlund.

18 Point / Anne Westergaard – Zaxo.

16 Point / Mirjam Natascha Kuntz.

12 Point / Annesofie Thøstesen.

12 Point / Anne Westergaard – Gipsy.

8 Point / Bettina Bech.

8 Point / Freja Lund Jensen.

306 Point / Laura Elisabeth Kjær Rohmann.

 

94 Point / Katrine Grimm Tørnæs.

 

74 Point / Josefine Marie Kjær Rohmann – Charlie.

 

62 Point / Sille Meyer Jøker Eg.

 

58 Point / Josefine Marie Kjær Rohmann – H. Anastasia.

 

46 Point / Kathrine Louise Dalsgaard Steffensen.

 

10 Point / Emma Jæger Nielsen.

85 Point / Louise Puggaard Brodersen – Ronitta K.

 

63 Point / Christine B. Pedersen.

 

50 Point / Stine Kvist Lauritsen.

 

13 Point / Emma Søndergaard.

 

10 Point / Christina Qvistgaard.

 

8 Point / Mirjam Natascha Kunzt.

 

7 Point / Louise Puggaard Brodersen – Cesar.

  – D. 6 – 7.7.2018 / Hedensted Rideklubs sløjflestævne.
Emma Jæger Nielsen på Alina
– 8. Plads i LC1 med 68,20 %.
– 4. Plads i LC1 med 68,00 %.

Christine B. Pedersen på Cormilia
– 4 x 0 Runder i 70-80-90 cm.